Schiedam

Tijdens werkzaamheden bij tramhalte Boeier in de Woudhoek leek het alsof lijn 11 een race hield met een graafmachine. De originele foto kan je hier bekijken, die kunnen wij helaas niet laten zien in verband met auteursrechten.

Schiedammer Rob Wouters die het moment op de gevoelige plaat vastlegde, kon de humor er wel van inzien: “Het leek mij grappig om te doen alsof het om een straatrace ging. In deze tijden mag er ook wel eens gelachen worden.”.

Edinburgh

Hoewel het bovenstaande scenario direct uit de Fast and the Furious lijkt te komen bericht de Engelstalige site over dergelijke races tussen trams en hardlopers. In Edinburgh werd namelijk op 22 juni jongstleden “Race the Tram! 2025″door ‘Blast Running’ georganiseerd.

Het idee van het evenement was om vanuit het stadscentrum naar de tramhalte Edinburgh Park Central te rennen in een race tegen de tram en de klok via 2 verschillende routes: vanaf St. Andrew Square (ongeveer 8,8 kilometer in 71 minuten) of vanaf Newhaven (ongeveer 12 kilometer in 50 minuten).

De insteek was dat de deelnemers om 8.00 uur in Edinburgh Park Central de tram namen, uitstapten bij St. Andrew Square of Newhaven & terugrenden naar het opstappunt voor de tram zijn ronde had gedaan. Degenen die St. Andrew Square als voorkeurshalte kiezen, hebben dus een langere reistijd over 1 kortere afstand dan degenen die vanuit Newhaven vertrekken, waarschijnlijk vanwege het vanwege het aanwezige plein.

De race werd niet zomaar lukraak georganiseerd, maar diende om geld in te zamelen voor het goede doel Meningitis Now, ter nagedachtenis aan Alexis Rose Glynn, die in 2011 aan de gelijknamige ziekte overleed. Haar vader, Alan Glynn, is dan ook een regelmatige deelnemer en heeft ter ere van zijn dochter Alexis Rose Fitness Family fonds opgericht.

‘Run of the Month’

In Hong Kong vond er op 20-10-2020 een soortgelijke ‘Run of the Month’ tegen dubbeldekkertrams, “Ding Ding” genoemd vanwege het gelijknamige ‘toeter’geluid en de stopknop achterin op de vloer.

De route van -ongeveer 13 kilometer in 1,5- uur loopt langs de langs de kustlijn van Hong Kong-eiland, van west naar oost van Kennedy Town naar Shau Kei Wan. Na 4,3 kilometer voert het traject de atleten langs de Central Pier, waar men veerboten kan nemen naar afgelegen eilanden, waaronder de beroemde Star Ferry naar Tsim Sha Tsui. Het aan de rechterzijde gelegen International Finance Center, eveneens bekend omdat Batman (Christian Bale) er in ‘The Dark Knight’ vanaf sprong.

 

Maxim Roos